طرز تهیه خمیر بازی خانگی

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

مواد لازم برای تهیه خمیر بازی خانگی

یک فنجان آرد ساده گندم، یک چهارم فنجان آب، یک سوم فنجان نمک، یک قاشق غذاخوری روغن نباتی، رنگ‌های مجاز خوراکی که در شیرینی پزی استفاده می‌شود.

روش تهیه خمیر بازی خانگی

ابتدا ترکیبات خشک شامل آرد و نمک را در یک کاسه مخلوط کنید تا یکدست شود، می‌توانید مقداری زاج به ترکیب اضافه کنید تا مزه خمیر را تغییر داده سبب شود تا کودکان تمایلی به خوردن این ماده پیدا نکنند. زاج همچنین به عنوان یک نگهدارنده عمل می‌کند واجازه رشد سریع باکتری در خمیر را نمی‌دهد و سلامت کودکان به خطر نمی‌افتد.

برای افزایش قابلیت ارجاعی و کشسان بودن خمیر بازی می‌توانید به اندازه دو قاشق غذاخوری ماده شیمیایی پتاسیم بی تارتارات به آن اضافه کنید برای این کار ظرفی را برروی اجاق قرارداده پتاسیم بی تارتارات، آب، رنگ دلخواه مجاز خوراکی و گلیسیرین را به آن اضافه کرده به آرامی به هم بزنید و سپس مواد خشک شامل آرد و نمک را به ترکیب اضافه کرده روی حرارت کم به هم بزنید و درصورت نیاز به آن آرد یا آب اضافه کنید تا تبدیل به خمیری غیر چسبنده و با قابلیت شکل پذیری شود.

طرز تهیه خمیر بازی کودکان با مواد خانگی +عکس

دلیل استفاده از گلیسیرین ایجاد درخشندگی در خمیر و ظاهر روغنی در آن است.

پس از مخلوط شدن ترکیب شعله را خاموش کرده، خمیر را ورز دهید تا فرم اصلی خود را بگیرد و زمان دهید تا خمیر سرد شود، دراین زمان خمیر شما آماده است و کودک می‌تواند اشکال مورد علاقه اش را توسط خمیر درست کند.

در زیر مراحل تصویری ساخت خمیر بازی با استفاده از حرارت مشاهده می شود، نکته ضروری تهیه این خمیر توسط فرد بزرگسال با رعایت تمامی موارد احتیاطی است.

طرز تهیه خمیر بازی کودکان با مواد خانگی +عکس

طرز تهیه خمیر بازی کودکان با مواد خانگی +عکسطرز تهیه خمیر بازی کودکان با مواد خانگی +عکس

طرز تهیه خمیر بازی کودکان با مواد خانگی +عکس

طرز تهیه خمیر بازی کودکان با مواد خانگی +عکس
منبع: wikihow و باشگاه خبرنگاران جوان

پربازدید ترین مطالب

دکمه بازگشت به بالا