راهنمای خرید بهترین لوستر

لوستر جدید آشپزخانه
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

لوستر یکی از پرکاربردترین تجهیزات نوری برای هر فضای معماری است. این تجهیزات با زیبایی خاص خود و ایجاد نور مناسب هر فضایی را زیباتر و دلنشین‌تر می‌کنند. البته انتخاب نوع این گونه تجهیزات نوری کار بسیاری مهمی است.

این تجهیزات با زیبایی خاص خود و ایجاد نور مناسب هر فضایی را زیباتر و دلنشین‌تر می‌کنند. بدون شک با وجود این وسایل متناسب فضای مورد نظر شما کامل می‌شود. البته انتخاب نوع این نوع تجهیزات نوری کار بسیاری مهمی است. اگر شما قصد خرید لوستر برای منزل خود را دارید و برای انتخاب نوع آن دچار مشکل شده‌اید این مقاله را از دست ندهید.

در همه فضاها اعم از محیط کاری و یا مسکونی حتی در مراکز خرید از این وسایل استفاده می‌شود. فقط باید برای هر نوع فضا تناسب با دکوراسیون و سایر پارامترهای تعیین‌کننده در نظر گرفته شود. به لوستر در دنیای طراحی داخلی و دکوراسیون توجه زیادی می‌شود به همین دلیل این وسیله دارای تنوع زیادی در طرح، رنگ، شکل و اندازه است.

گام به گام برای خرید بهترین لوستر:

 1. در ابتدا برای خرید لوستر باید نوع فضای مورد نظر خود را مشخص کنید. زیرا برای پذیرایی، راه‌رو، آشپزخانه و یا اتاق خواب از وسایل روشنایی مختلفی استفاده می‌شود.
  به همین دلیل مهم است که ابتدا فضا را مشخص کنید.
  سبکی که انتخاب می‌کنید باید با چیدمان و دکوراسیون فضای شما هم‌خوانی داشته باشد.
   لوستر  هم مانند سایر عناصر تشکیل‌دهنده چیدمان باید در یک سبک و مدل باشند.

  تفاوت سبک در عناصری که دکوراسیون را تشکیل می‌دهند، زیبایی را از فضا گرفته در صورتی که استفاده از عناصر با یک سبک زیبایی منحصر به فردی به فضای مورد نظر شما می‌بخشد. برای به دست آوردن نتیجه بهتر لازم است که سبک‌های مختلف را شناسایی کرده و با انتخاب سبک نزدیک به سلیقه خود بهترین چیدمان را برای خود فراهم آورید.
 2. یکی از مهم‌ترین نکات برای خرید لوستر تناسب آن با ابعاد مکانی است که قرار است در آن نصب شود.
  پس باید بدانید که ابعاد فضای مورد نظر شما چقدر است تا با در نظر گرفتن آن بهترین را انتخاب کنید. برای داشتن تناسب بین فضا و عناصر نوری یک راه حل ساده وجود دارد، قطر لوستر شما برابر است با اندازه طول و عرض فضای مورد نظر را با یکدیگر جمع کرده و آن را به واحد اینچ تبدیل کنید. این عدد که بر مبنای واحد اینچ به دست می‌آید، میزان قطر مناسب برای فضای مورد نظر شما است. ( اندازه‌های فضا باید بر مبنای واحد فوت باشد، هر ۳۰ سانتی‌متر یک فوت است).
 3. شکل و ابعاد کلی مبلمان در انتخاب این وسیله نقش بسزایی دارد. برای مبلمان گرد استفاده از وسایلی که دارای خطوط نرم هستند بسیار مناسب‌تر است. هم‌چنین استفاده از وسایلی با طراحی تیز و شکسته برای مبلمان مربعی بسیار مناسب‌تر هستند.

ادامه موارد لازم برای خرید لوستر:

در ادامه  راهنمای خرید لوستر   موارد دیگری را در نظر گرفته‌ایم، اگر قصد خرید و انتخاب این نوع وسایل را دارید این مطالب را از دست ندهید.

 1. این نوع تجهیزات با متریال‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند. متریال‌هایی مانند انواع فلز، سنگ، شیشه و کریستال و غیره برای ساخت این وسیله بسیار پر طرفدار هستند. طراحی داخلی و دکوراسیون در انتخاب تجهیزات نوری نقش زیادی دارند. مثلا اگر مبلمان منزل شما استیل یا دارای پایه‌هایی از استیل است، انتخاب لوستر فلزی فضای شیک‌تری را به وجود می‌آورد.
 2. رنگ‌های موجود در فضا معیار دیگر انتخاب است. در فضایی که دارای رنگ گرم است، انتخاب باید به سمت و سوی رنگ‌های گرم باشد. البته بسیاری از افراد از تضاد و کنتراست رنگی برای طراحی داخلی استفاده زیادی می‌کنند پیشنهاد ما این است که اگر طرفدار این نوع چیدمان هستید حتما با یک طراح داخلی مشورت کنید تا نتیجه مطلوبی به دست آید.
 3. ارتفاع لوستر نسبت به ابعاد و فضا باید تناسب داشته باشد. در این مورد باید به بحث خیرگی نور نیز توجه شود یعنی اگر آویزهای شما بدون پوشش است باید نزدیک به سقف نصب شود تا خیرگی نور را به وجود نیاورد. ارتفاع این وسیله با ارتفاع سقف تا کف فضا رابطه مستقیم دارد. اما در بهترین حالت بهتر است که انتهای آن تا کف اتاق ۲۱۰ سانتی‌متر فاصله داشته باشد.
 4. قبل از خرید این وسایل ابتدا میزان روشنایی لازم را برای فضا را در نظر بگیرید و سپس بر اساس میزان نوری که لازم دارید، تعداد لامپ‌ها را انتخاب کنید.
 5. سهولت در تمیز کردن این تجهیزات برای بسیاری از افراد بسیار مهم است. اگر جز این دسته از افراد هستید، انتخاب وسایل ساده برای شما مناسب‌تر است. به خصوص اگر به دنبال لوستر ارزان قیمت هستید، این نوع وسایل بهترین گزینه هستند.

لوستر مناسب برای شما:

تجهیزات و عناصر متناسب با هم

پارامترها و معیارهای زیادی نوع این عناصر را مشخص می‌کند که در درجه اول سلیقه شما و سپس نکات طراحی داخلی در آن نقش دارد. قبل از خرید لوستر لازم است که نوع سیم‌کشی منزل خود را در نظر بگیرید زیرا بسیاری از آن‌ها در تعداد سیم‌ها با یکدیگر متفاوت هستند.

اگر قصد خرید تجهیزات نوری دارای حباب را دارید بهتر است مدلی را انتخاب کنید که در صورتی که حباب آن شکست راحت‌تر قابل تعویض باشد.

در صورتی سقف منزل شما دارای طراحی و یا کناف‌کاری است بهتر است که از مدل‌هایی با طرح ساده استفاده کنید تا زیبایی فضای شما دو چندان شود. انتخاب مدل‌های سقفی برای این نوع سقف‌ها بسیار مناسب‌تر هستند.

سعی کنید از طرح‌های استاندارد با طرح‌های ساده در چیدمان منزلتان استفاده کنید زیرا نگهداری آن‌ها آسان‌تر است. برای راهنمای خرید لوستر این نکته را هم باید در نظر بگیرید که این وسایل تزئینی باید با توزیع نور مناسب آرامش و آسایش شما را فراهم کنند و اگر نور را بیشتر یا کمتر از نیاز شما تولید کنند برای شما مشکل‌ساز است.

این نوع وسایل تنوع زیادی دارند و برای هر نوع سلیقه‌ای وجود دارند. با در نظر گرفتن موارد گفته شده در این مقاله لوستر مناسب با فضای خود را انتخاب و خریداری کنید.

منبع : تسنیم نیوز

پربازدید ترین مطالب

دکمه بازگشت به بالا