راهنمای خرید بهترین کرم پودر

کدام کرم پودر برای پوست صورت من مناسب است؟
این اتفاق باز هم افتاد! پس از صرف ساعت ها گشتن به دنبال لوازم آرایش مناسب، باز هم شما کرم پودری خریدید که با رنگ پوستتان مطابقت ندارد. یک دلداری کوچک برای شما! پیدا کردن کرم پودری که بیشترین مطابقت با پوست را داشته باشد، یکی از سخت ترین خرید هاییست که یک خانم می تواند انجام دهد.

  • نکاتی مهم برای خرید یک کرم پودر مناسب

اما هلگا سرات، مدیر اسپا و سالن اباوت فیسز، می گوید اگر کمی در خانه تمرین کنید، این چالش برای شما ساده تر خواهد شد. قبل از انتخاب کرم پودر، نوع پوست خود را تعیین کنید. سرات می گوید: «آیا پوست شما خشک، چرب، مختلط، حساس و یا مستعد ابتلا به جوش است؟»

پوست خشک: این نوع پوست به علت فقدان چربی، تیره و گرفته بنظر می رسد، و نور را به سختی منعکس می کند. ممکن است خارش داشته باشد، به راحتی تحریک و ملتهب شود، و مستعد پوسته پوسته شدن است.

پوست چرب: این نوع پوست براق بنظر می رسد، و احساس چربی روی پوست وجود دارد. همچنین ممکن است منافذ بزرگتر از منافذ طبیعی پوست داشته باشد.

پوست مختلط: این نوع پوست بسیار شایع است. گونه ها خشک هستند، همه منطقه ی T شکل صورت (یعنی پیشانی، بینی و چانه) چرب است.

  • از فرمول درست استفاده کنید

از کرم پودر هایی استفاده کنید که طوری طراحی شده اند تا بهترین تاثیر را روی چهره ی شما بگذارند:

افراد با پوست خشک، مختلط و نرمال می توانند از کرم پودر های حاوی نرم کننده استفاده کنند. در هنگام خرید به دنبال کلمات مایع، مرطوب کننده ی رنگی، کرمی، و یا پنکیک مایع بگردید.

پنکیک ها و پودر ها، برای پوست های چرب، مختلف و نرمال مناسب هستند. اگر پوست خشک دارید به هیچ عنوان از این دست محصولات استفاده نکنید، برای اینکه چین و چروک و خشکی پوستتان را برجسته تر نشان می دهند.

کرم پودرهای آبرسان و مرطوب کننده هم برای پوست خشک مناسبند. آنها پوست شما را مرطوب کرده و به شما کمک می کنند تا احساس آزردگی و خشکی نداشته باشید.

کرم پودرهای کنترل کننده ی چربی، بدون چربی، بر پایه ی آب، و مات، توسط هر دو گروه پوست چرب و مختلط میتوانند استفاده شوند. این فرمول ها باعث کاهش چربی روی پوست می شوند و براق بودن پوست را کاهش می دهند.

کرم پودرهای منعکس کننده ی نور، بهترین ها برای پوست خشک و پیرتر هستند. آنها با ایجاد یک سطح بر روی پوستتان باعث می شوند پوست، نور را منعکس کند و چهره ی خشک و کدر شما را روشن تر نشان دهد.

از کرم پودرهای مخصوص پوست های چین و چروک دار برای پر کردن خطوط صورت و کاهش توجه به چین و چروک ها استفاده کنید.

کرم پودرهای color-matching یا کرم پودرهایی که با رنگ پوست منطبق می شوند هم، در رنگ های مختلفی وجود دارند که خودشان با رنگ پوست شما مخلوط و تنظیم می شوند. اگر به دنبال پوششی نامرئی هستید، این دست از کرم پودرها برای شما مناسبند. به دنبال محصولی با چربی کمتر و یا بیشتر، بسته به نوع پوستتان بگردید.

  • میزان پوشش دهی محصول را در نظر بگیرید

بسته به عیوبی که می خواهید بپوشانید، کرم پودری با قابلیت پوشانندگی سبک، متوسط و یا کامل انتخاب کنید.

پوشش سبک: بعضی از محصولات مایع و یا مرطوب کننده های رنگی، پوششی سبک به شما ارائه می دهند که ظاهری طبیعی ایجاد می کند.

پوشش متوسط: این دسته از محصولات نیز طبیعی بنظر می رسند، اما می توانند جوش ها و لکه های ناشی از افزایش سن را هم بپوشانند. پودر ها، ترکیب کرم و پودر، و کرم های مبتنی بر مواد معدنی همگی به شما پوششی متوسط می دهند.

پوشش کامل: خانم هایی که می خواهند تغییر رنگ پوست، زخم و سایر نواقص را بپوشانند، این گزینه را در نظر بگیرند. پم مسی، یکی از مشاورین آرایش شرکت لوازم آرایشی مری کی می گوید: «کرم های فشرده، ترکیب کرم و پودر، پنکیک، و فرمول های بر پایه ی مواد معدنی بهترین انتخاب شما هستند.»

  • بهترین رنگ را انتخاب کنید

سرات توضیح می دهد: «کرم پودر ها بر مبنای رنگ های زرد، صورتی/قرمز، و یا خنثی ساخته می شوند. شما باید به دنبال کرم پودری بگردید که با زمینه ی پوست شما مطابقت داشته باشد. یکی از راه های تعیین رنگ زمینه ی پوستتان، این است که ببینید رگ های مچ دست شما زیر نور خورشید چه رنگی است. اگر رگ هایتان آبی اند، پوست شما دارای زمینه ی سرد است. اگر رگ ها سبز هستند، شما دارای زمینه ی پوست گرم هستید.»

  • محصولات آرایشی را امتحان کنید

هنگام امتحان کردن رنگ های کرم پودر، کلمه ای با فروشنده صحبت نکنید! خودتان تست کنید. این یک اشتباه رایج است که بجای امتحان کردن کرم روی صورت، آنرا روی دست امتحان کنید. مسی می گوید: «شما که نمی خواهید از کرم پودر روی دستتان استفاده کنید، بنابراین چرا آنرا آنجا تست کنید؟» وی ادامه می دهد: «بهترین مکان برای تست کردن رنگ کرم پودر، بالای خط فکتان است. مقدار کمی از کرم پودر را روی صورتتان بزنید، آنرا پخش کنید و سپس ببینید که رنگش بر روی پوستتان چگونه است.»

تست محصولات زیبایی، بسیار مهم است. اگر محصولی را در داروخانه و زیر نور فلورسنت امتحان کنید، احتمالا رنگ واقعی آن و اینکه چگونه ظاهرتان را تغییر می دهد را متوجه نمی شوید. چراغ های فلورسنت، نور قرمز کم و نور سبز بالایی دارند. زمینه ی پوست های عادی مقدار زیادی رنگ سبز دارد. اگر آرایش نیز عناصر سبز داشته باشد، نتیجه اغراق آمیز خواهد بود. برخی از آینه های آرایشی تنطیماتی برای انواع مختلف روشنایی دارند. البته آنها معمولا در فروشگاه ها در دسترس نیستند. بنابراین با خودتان یک آینه داشته باشید، پس از تست بیرون بروید و در نور طبیعی صورتتان را نگاه کنید.

برای انتخاب بهترین مکان برای خرید محصولات زیبایی، جوانب مثبت و منفی ای وجود دارند، اما مسی و سرات موافقند که اگر توانایی دارید، به یک آرایشگر قابل اطمینان مراجعه کنید که احتمالا مکانی با نور مناسب برای انتخاب کرم پودر و محصولات مناسب دارد. اگر به یک فروشگاه که مجموعه ای از برند های مختلف را دارد بروید هم، می توانید بطور رایگان نمونه های مختلف را بگیرید تا در خانه امتحان کنید. اما برندهایی که این نمونه ها را دارند، ممکن است گران باشند. داروخانه احتمالا برای شما نمونه هایی ندارد، اما محصولاتش مقرون به صرفه تر است.

دفعه ی بعد که نیاز به خرید کرم پودر داشتید، روی این موضوع تمرکز کنید که می خواهید کرم پودرتان چه کاری برای پوستتان بکند. برای یافتن مناسب ترین فرمول برای صورتتان، کمی تحقیق کنید. با این کار می توانید خرید کردن را به سرگرمی تبدیل کنید و موفق باشید! همانطور که باید باشد!.

  • محصولات زیرساز آرایش پوست معمولی

۱. انواع کرم پودر سبک

اگر به دنبال آرایش محو هستید، حتماً از این دسته محصولات استفاده کنید. البته اگر پوست چرب دارید، بهتر است دور این مواد را خط بکشید و از دیگر زیرساز ها کمک بگیرید.

۲. پنکیک

پنکیک ها یا پودرهای زیرسازی فشرده، گزینه ی بسیار خوبی برای آرایش انواع پوست به حساب می آیند. همچنین استفاده ی روزانه از آن ها برای پوست، هیچ دردسری ایجاد نمی کند.

۳. مواد زیرسازی ضد آفتاب

خانم هایی که زمان زیادی را در طول روز بیرون از منزل حضور دارند، بهتر است به جای خرید کرم پودر های معمولی، از کرم آرایشی همراه با ضد آفتاب کمک بگیرند. انواع کرم بی بی و سی سی علاوه بر دارابودن ویژگی پوشانندگی پوست، حاوی SPF بوده و گزینه ی بسیار مناسبی برای آرایش روزانه ی پوست های معمولی، خشک و حساس به شمار می روند.

  • محصولات زیرساز آرایش پوست چرب

۱. پرایمر

پیشنهاد می کنیم افراد با انواع پوست مختلف، مخصوصاً پوست های چرب، در اولین مرحله ی زیرسازی آرایش پوست خود از پرایمر استفاده کنند. پرایمرها سطح پوست را صاف و یکدست می کنند. همچنین باعث افزایش ماندگاری آرایش صورت می شوند.

۲. انواع کرم پودر بدون چربی

همان گونه که از نامشان پیداست، گزینه ی بسیار خوبی برای پوشش چربی بیش از حد پوست به حساب می آیند. در زمان خرید بهترین کرم پودر برای زیرسازی آرایش پوست چرب به میزان دوام این محصولات توجه کنید. این زیرسازها تا زمانی که پوست، چربی بیش از اندازه ای ترشح نکند، سطح آن را به میزان مطلوبی پوشش می دهند. همچنین این گروه از محصولات، مانع از ایجاد جوش روی پوست می شوند.

۳. مواد زیرساز آرایشی مات کننده

در مواد زیرسازی مات کننده خبری از چربی و روغن نیست. این مواد کاملاً بر پایه ی آب ساخته شده اند. برای داشتن آرایش بی عیب و نقص، قبل از استفاده از مواد زیرسازی مات، مقداری کرم مرطوب کننده یا پرایمر بزنید.

۴. مواد زیرساز آرایشی بادوام

بیشتر افراد تمایل دارند که زیرسازی آرایش پوستشان از دوام و ماندگاری طولانی برخوردار باشد. ما به آن ها خرید کرم پودر هایی را پیشنهاد می کنیم که بین ۴، ۵، ۸، ۱۲ و حتی ۲۴ ساعت دوام می آورند. کرم پودر با دوام، معمولاً سریع جذب پوست می شود و استفاده از آن راحت است. البته به این نکته توجه داشته باشید که برای پاک کردن این زیرسازها، بهتر است حتماً از پاک کننده آرایش مخصوص استفاده کنید. مواد زیرسازی بادوام برای پوست های چرب و بسیار چرب پیشنهاد می شود.

۵. زیرساز آرایشی ضد آب

با کمک این مواد به راحتی می توانید در روزهای بارانی آرایش کنید و در روزهای گرم تابستان بدون اینکه نگران خراب شدن آرایش باشید، از منزل بیرون بروید. مواد زیرسازی ضد آب، جلوی خراب شدن آرایش بر اثر آب و عرق را می گیرد؛ اما انصافاً باید اعتراف کرد که این مواد به راحتی پاک نمی شوند و باید حتماً از پاک کننده آرایش استفاده کنید.

ناگفته نماند استفاده ی دائم از مواد زیرسازی ضد آب، احتمال بزرگ ترشدن منافذ پوستی را به دنبال دارد و مشکل ایجاد جوش های سرسیاه در پوست را تقویت می کند. به این ترتیب پیشنهاد می شود این گروه از زیرسازها را فقط برای روزهای بارانی و بسیار گرم استفاده کنید.

  • محصولات زیرساز آرایش پوست خشک

۱. انواع کرم پودر با پایه چربی

استفاده از این زیرسازها باعث می شود سطح پوست سالم و جوان جلوه کند. با کمک این مواد می توانید چین و چروک پوست را پوشش دهید و پوست های خشک و آسیب دیده را نرم و مرطوب کنید.

۲. زیرساز آرایشی حاوی مرطوب کننده

استفاده از انواع کرم پودر حاوی مرطوب کننده برای بانوانی که پوست خشک و معمولی دارند پیشنهاد می شود. این محصولات غلیظ و متراکم اند و به راحتی پوست را پوشش می دهند. از طرف دیگر، گزینه ی بسیار خوبی برای افرادی محسوب می شود که به دنبال پوستی نرم و درخشان می گردند.

۳. کرم پودر مایع

انواع مختلفی از کرم پودر مایع در بازار وجود دارند که در بین آن ها می توان به زیرسازی های روغنی، بدون روغن، ضد آب و ۲۴ ساعته اشاره کرد. تجربه نشان داده است یک لایه از این مواد برای افرادی که پوست خشکی داشته و به دنبال آرایش های سبک هستند، کفایت می کند. البته برای آرایشی غلیظ و سنگین، دستِ کم باید دو لایه زیرسازی انجام داد. مواد زیرسازی روغنی برای درخشان و شاداب نشان دادن پوست های خشک گزینه ی مناسبی به حساب می آید. این محصولات در رنگ های مختلفی عرضه شده اند. برای انتخاب رنگ این محصولات به نکات زیر توجه کنید:

اگر پوست شما روشن و رنگ پریده است، پیشنهاد می کنیم کرم پودر مایع با رنگ طلایی استفاده کنید.

اگر پوستی خاکستری دارید، سراغ کرم پودر مایع با رنگ هلو و پرتقال بروید.

به افرادی که پوست تیره ای دارند نیز پیشنهاد می کنیم از کرم پودر طلایی و قهوه ای کمک بگیرند.

۴. هایلایتر

هایلایترها پوست را براق و درخشان می کنند؛ به همین دلیل بهتر است تمامی قسمت های پوست را با این مواد، زیرسازی نکنید و فقط به گونه ها، چانه، نوک بینی، پیشانی و نزدیک ابروها بمالید. توصیه می کنیم در زمان خرید هایلایتر، رنگی روشن تر از پوست خود انتخاب کنید.

  • محصولات زیرساز آرایش پوست چرب و خشک (مختلط)

۱. کانسیلر

کانسیلرها در واقع با هدف زیرسازی تمامی قسمت های پوست ساخته نشده اند و برای پوشش زخم ها، جوش ها و تیرگی زیر چشم پیشنهاد می شوند. با این تفاصیل پیشنهاد می کنیم پس از پوشش این عارضه ها با کانسیلر، قسمت های دیگر صورت را با بهترین کرم پودر برای زیرسازی آرایش مناسب پوست خود پوشش دهید. کرم پودر مایع یا کرمی معمولاً برای پوست های معمولی، چرب و مخصوصاً مختلط مناسب است. لازم به ذکر است افرادی با پوست خشک بهتر است قبل از استفاده از کانسیلر، حتماً کرم مرطوب کننده بزنند.

۲. مواد زیرساز آرایشی پودری

این محصولات یکی از رایج ترین مواد زیرسازی هستند. عموماً زیرسازی پودری، گزینه ی خوبی برای پوست های معمولی، نیمه خشک یا نیمه چرب است. این مواد، پوست را درخشان و زیبا می کند و استفاده از آن برای آرایش های روزانه پیشنهاد می شود.

۳. پنکیک سنگی (خشک)

از پنکیک سنگی می توانید به صورت خشک یا مرطوب استفاده کنید. این پنکیک ها اگر خشک استفاده شوند، چریی پوست را کنترل کرده و حالتی طبیعی به آن می دهند. از طرفی استفاده با پد خیس از این محصول، جذابیت آرایش را بیشتر می کند.

  • محصولات زیرساز آرایش پوست حساس

۱. مواد زیرساز آرایشی معدنی

در فرمول ساخت این مواد از ترکیبات طبیعی و معدنی استفاده می شود. افرادی که پوست های حساس و مستعد به آلرژی دارند، برای بهترشدن آرایش خود می توانند از مواد زیرسازی معدنی کمک بگیرند. به عنوان یکی از پرطرفدارترین محصولات زیرساز آرایشی معدنی، می توان به پنکیک مینرال اون اشاره کرد. برای کارکردن راحت تر با این پنکیک، استفاده از برس آرایشی پیشنهاد می شود.

۲. مرطوب کننده رنگی

این مواد نه تنها پوست را مرطوب می کنند، بلکه سطح آن را به میزان کافی پوشش می دهند و آن را آماده ی آرایش می کنند. اگر از آن دسته از خانم هایی هستید که صبح ها بیرون از منزل حضور دارید پیشنهاد می کنیم حتماً مرطوب کننده های رنگی دارای SPF خریداری کنید تا پوست شما در برابر پرتوهای مضر خورشید حفظ شود.

۳. پرایمر

پرایمرها موقتاً عارضه های پوستی ناشی از جوش ها و زخم ها را پوشش می دهند. استفاده از پرایمر قبل از زیرسازی کمک می کند تا پوست شما پس از آرایش نهایی، حالتی نرم و ابریشمی به خود بگیرد. پرایمر، نسبت به مرطوب کننده های معمولی، تأثیر بیشتری در مرطوب نگه داشتن و دوام پوست دارد. برای آشنایی بیشتر با پرایمرها، خواندن مقاله ی پرایمر آرایشی چیست؟ را از بلاگ اُردمی به شما پیشنهاد می کنیم.

۴. زیرساز آرایشی ضد جوش

با استفاده از یک کرم پودر ضد جوش، به راحتی می توانید از بروز مجدد آکنه نیز جلوگیری کنید و ظاهری نرم و لطیف به پوست بدهید. برای مثال خرید کرم پودر آنتی آکنه اریکه برای افرادی با پوست حساس یا مستعد جوش مناسب است.

منبع : ساعد نیوز

نمایش بیشتر
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا